Sibiřský modřín

Rozsah použití řeziva ze sibiřského modřínu je extrémně široký a jeho popularita je způsobena řadou nepopiratelných výhod, mezi nimiž je vysoká hustota díky vlastnostem a rychlostem růstu. Z hlediska pevnosti je modřín pouze o něco nižší než dub, což z něj činí cenově velmi konkurenceschopné, dřevo má výraznou strukturu, vysokou odolnost proti ohni a na rozdíl od ostatních jehličnanů je vůči imunitním organismům zcela imunní.

Modřín se stále více používá pro dokončovací práce v exteriéru – terasy, lodžie, fasády. Materiál prakticky nepodléhá hnilobám, mechanickému poškození, snadno se instaluje, je šetrný k životnímu prostředí, což znamená, že bude sloužit jeho majitelům tak dlouho, jak si budou přát.

Naše výrobky jsou dodávány ze vzdálených oblastí Sibiře – míst, kde má modřín nejcennější vlastnosti – severně od Irkutské oblasti, Jakutska, Evenku, Krasnojarského území.

Rozsah dodávaného řeziva ze sibiřského modřínu je uváděn hlavně v délkách 4 m, 5,1 m, 6 m komorového sušení (18–22%) nebo přirozené vlhkosti. Dodávky se provádějí po železnici, silnici, moři. Sortiment řeziva je neustále k dispozici na skladě v Evropě.

Hlavní trhy – Evropa a Čína.


hlavní rozměry